Neden vita Öğrenci Servis Takip Sistemi?

ÖĞRENCİNİZ İÇİN DAHA GÜVENLİ BİR YOLCULUK…

Sürücü ile iletişim kolay!

vita APP üzerinden güncel sürücü veya servis rehberiniz ile tek tuşla iletişim kurun. Servis bilgilerinize ulaşın, servis saatleri içerisinde araç konumunu takip edin. Adresinize alan bildirimleri kurgulayarak, araçtan bildirimler almaya başlayın.

Servis kullanmayacağım!

Öğrencinizin servis kullanmayacağı durumlarda, günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir tarih için vita APP üzerinden servis firması ve servis sürücüsü ile bu bilgiyi paylaşın. Başka servisteki bir arkadaşına veya farklı bir adrese gitmesi gerektiğinde "Servis Değişiklik Talebi" ekranlarından servis firmanıza talep gönderin ve talebinizin cevabını uygulamanız üzerinden takip edin.

Okuldan eve en güvenli yol!

Öğrencim servise bindi mi?

Öğrencinizin servise biniş ve inişlerinde çağrı, SMS veya uygulama içi bildirimleri alarak öğrencinizi takip edin. Çocuğunuzun güvenli bir şekilde evden okula ulaştığı, araç içi kontrol sistemlerimizden biri aracılığı ile aracın kontrol edilerek öğrencinin araçtan indirildiği, aracın hareket ettiği bildirimlerini konum ve saat bilgileri ile birlikte öğrenin.

Servis aracı ne zaman gelecek?

SMS, çağrı veya uygulama içi bildirimleri ile aracınızın, adresinize yaklaşmakta olduğu bildirimlerini alın ve servisi bekleme veya kaçırma stresinizden kurtulun. Bildirim alacağınız alanı kendiniz yöneterek, ne kadar önceden bilgilendirileceğinize ve ne şekilde bildirim alacağınıza siz karar verin.

Tüm Özellikler

Öğrenci Girişi

IOS ve Android platformlarda yer alan öğrenci velileri için tasarlanmış mobil uygulama; çevrim içi araç takibi, detaylı servis bilgileri, bildirim ayarları, servis kullanım talepleri, online ödeme gibi veli ihtiyaçlarının tümünü kapsamaktadır.

Kullanım Kılavuzu.pdf(1, 4 MB)
öğrenci servis bilgileri ekranı

Servis Bilgileri

Sürücü ve rehber bilgilerinizi görüntüleyin.

Öğrencinizin servis bilgilerini, servis durumunu, planlanan alınış ve bırakılış saatlerini, alınış bırakılış sıralamasını ve yolculuk süresini görüntüleyebilirsiniz. Araç bilgileri ve evraklarını, sürücü, servis rehberi veya servis sorumlusu bilgi ve evraklarını görüntüleyebilir, uygulama üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Servis Konumu

Servis aracınızı harita üzerinde canlı izleyin.

Servis saatleri içerisinde, servis aracının hareketlerini, harita üzerinde canlı izleyebilir, araç hızını görüntüleyebilir ve trafik yoğunluk haritası ile gerçek zamanlı trafik bilgisine ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinde, konum bilgisi ortalama 3 saniyede bir güncellenerek, mobil tabanlı en iyi konum takibi hizmetini sağlamaktadır.

servis konum takip ekranı
öğrenci bildirim ve ayarlar ekranı

Bildirimler ve Ayarlar

İstediğiniz bildirim türlerini ayarlayın.

Gönderilmiş tüm bildirimleri geçmiş tarihli olarak görüntüleyebilir, bildirimlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Yaklaşma, yoklama veya varış bildirim çeşitleri arasından, size gönderilmesini istediğiniz SMS, çağrı veya uygulama içi bildirim türlerini belirleyebilir ve gönderim zamanlarını düzenleyebilirsiniz.

bildirim türleri ikonları

Servis Kullanmayacak

Tek bir gün veya tarih aralığı seçin.

Öğrencinizin servis kullanmayacağı bilgisini servise biniş yapana kadar servis bilgileri ekranından veya servis kullanmayacak menüsünden sürücünüze bildirebilirsiniz. Servis firmanız onaylar ise, geçici servis değişiklik talebinizi (örneğin arkadaşının evine bırakılması) firmanıza talep olarak iletebilirsiniz.

öğrenci servis değişikliği ekranı
veli online ödeme ekranı

Ödeme Bilgileri

Öğrenci servisi ödemelerinizi online olarak yapın.

Ödeme bilgileri ekranında, servis hizmeti ödeme planınızı ve ödeme geçmişinizi görüntüleyebilir, bir veya birden fazla taksit seçerek uygulama üzerinden servis firmanıza ödeme yapabilirsiniz. Kalan ödemenizi veya varsa iade almanız gereken bedeli görebilir, havale veya EFT ile ödeme için servis firmanızın banka hesap bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Sürücü ve Rehber Değerlendirme

Servis Personelini değerlendirin.

Hizmet aldığınız servis sürücüsünü ve servis rehberini uygulama üzerinden değerlendirin. Sürücünün/ Rehberin toplam puanını ve değerlendirmelerini görüntüleyin. Yaptığınız değerlendirmeler tam gizlilik ile usulü ile saklanacaktır.

Sürücü ve Rehber Değerlendirme
öğrenci şikayet ve öneri ekranı

Şikayet ve Öneri

Şikayet ve öneri kayıtlarınızı takip edin.

Aldığınız servis hizmetiyle ilgili öneri ve şikayetlerinizi uygulama üzerinden servis firmasına iletin. Servis firması yetkilileri ile birlikte okul yöneticileri de taleplerinizi görüntülesin. Kaydınızın takibi ve aşamaları raporlansın. vita APP uygulaması ile ilgili soru ve sorunlarınız için ise 7/ 24 Canlı Destek hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Anket

Anketlere katılarak geri bildirimde bulunun.

Servis firmanız tarafından periyodik olarak oluşturulmuş anketlere, uygulama üzerinden katılabilirsiniz. Servis firması ve okul yönetimi sizden gelen cevaplar doğrultusunda sürücü, rehber, araç ve genel hizmet değerlendirmelerini yapar ve aksiyon alır.

anket ekranı

Ek Özellik ve Donanımlar

Aklınız Serviste Kalmasın
öğrenci servis kontrol ekranı

Araç İçi Kontrol Sistemleri

Sabah tüm öğrencilerin yoklamasını tamamlayan ve okula varış yapan servis sürücüsünün görevini tamamlayabilmesi için öğrencilerini indirdikten sonra, servis aracının arka kısmında bulunan QR barkodu, akıllı cihazı ile okutması veya her dakika farklı şifre üreten numaratördeki şifreyi kodlaması gerekir. Bu kontrol, sürücünün aracın arka koltuğuna kadar gitmesini gerektirdiğinden, araçta unutulan öğrenci veya eşya olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Aynı şekilde çıkış servisinde son öğrencisini indiren sürücü, araç içini kontrol ederek servis bitişini onaylar. Servis bitişi onaylandığında, hak edişlerin hesaplandığı vitaERP üzerinde aracın günlük çetelesi işlenmiş olur ve velilere aracın okula vardığı ve kontrol edildiği bilgisi iletilir.

Daha Fazla Bilgi Alın

Araç Kamerası ve Sensörler

Aynı servisi kullanan tüm velilerden izin alındığı durumda, servis aracında bulunan araç içi kamerası ile servis saatleri içerisinde, servis içini canlı izleyebilirsiniz. Araçta vitaSense Koltuk Sensoru donanımı bulunması durumunda, öğrencinizin oturduğu koltuğun durumunu görüntüleyebilir, servis bitiminde koltuk sensörünün halen aktif olması durumunda siz ve sürücü aynı anda bildirim alabilirsiniz. Isı sensörü ile araç içi sıcaklığını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

araç kamerası ve sensörler ekranı
öğrenci sürücü uygulaması ekranı

Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması

vita Drive Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması, sürücüler (veya servis rehberi) tarafından öğrenci yoklamalarının alındığı ve araçların hareketlerini, konumlarını, araç hızlarını, araçta başka bir donanım olmadan takip edebilmeye yarayan uygulamamızdır. Sürücüler uygulama üzerinden servisi başlatıp, araç içini kontrol ederek bitirdiklerinde hak edişleri servis firmasının vita ERP sisteminde otomatik olarak oluşmaktadır. vita ERP kullanıcısı, araçlarının kuruma giriş ve çıkış saatlerini, hangi öğrencilerin, ne zaman, nereden alındığını/ bırakıldığını, servisi bekleten öğrencileri, servisin planlanan rotası ile gerçekleşen rotasının harita üzerindeki izini, km ve hız bilgilerini vb. ihtiyaç duyabilecekler bir çok bilgiyi bu uygulama aracılığı ile görüntüleyip, raporlayabilmektedir.

Daha Fazla Bilgi Alın
Servis Firmanız veya Okulunuzdan Talep Edin

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak bu sayfayı paylaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler

ANDROID IOS
Minimum İşletim Sistemi Android 5.0 ve sonrası IOS 11 ve sonrası
Uygulama Boyutu 29,73 MB 47,1 MB
Mevcut Sürüm 1.7.0 5.1.3
Son Güncelleme Tarihi 13 Mart 2021 12 Mart 2021
Konum Erişim İzni EVET EVET
Kamera Erişim İzni EVET EVET
Telefon Erişim İzni EVET EVET
İndirme Bağlantıları

Sorularınız mı var?

Kullanım Kılavuzu.pdf ( 1,4 MB )

vita ERP sistemini kullanan kurumların, sisteminde kayıtlı olan tüm öğrenci velileri, öğrencisinin TC kimlik numarası ve kendi telefon numarası ile sisteme giriş yapabilir. Eğer okul veya hizmet aldığı servis firmasından hizmet sağlanmıyorsa, firma ve okul başvurusu halinde sistem kullanımı başlayacaktır.

vita ERP sisteminde öğrenci için tanımlı tüm veliler uygulama kullanabilir ve bildirim alabilir. Bir öğrenciye sınırsız sayıda veli tanımlanabilir. Hizmet aldığınız servis firmasına iletmeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır.

Bildirim ayarlarınızı kontrol etmelisiniz, bildirimleriniz aktif değilse tarafınıza bildirim gönderilmeyecektir. Ayrıca sürücünüz uygulamayı kullanmadığı durumda bildirim veya konum takibi aktif olmayacaktır. Bu durumu uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Probleminiz devam etmesi durumunda hizmet aldığınız servis firması veya bizimle iletişime geçiniz.

Öğrenci kayıtları servis firması tarafından sisteme girilmektedir. TC veya telefon numarası hatalıdır uyarısı alıyorsanız, vita ERP sisteminde tanımlı olan bilgiler ile giriş çin kullandığınız bilgiler birbiriyle örtüşmüyor demektir. Servis firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İlgili Ürünlerimiz

vita APP ile Entegre Çalışabilen Ürünlerimiz
vita APP'ı Değerlendirin
  1. Ürünler
  2. vita Suite
  3. vita APP | Öğrenci